f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Kolumny | DEiMOss | Alfie - What's it al...

DEiMOss

Alfie - What's it all about...?

Słowa te są puentą i w pewnym sensie zamykają ten zręcznie zrobiony remake obrazu z 1966 roku. Wtedy główną rolę zagrał wielki Michael Caine i chociaż nie widziałem oryginału to uważam, że jego następca - Jude Law poradził sobie z tą rolą znakomicie.
Za reżyserię odpowiedzialny jest małoznany Charles Shyer, który razem z Elaine Pope "podrasował" scenariusz. Nie muszę chyba dodawać, że zadanie to nie było trudne. Chociaż z drugiej strony...
Alfie: "I myself subscribe more to the European philosphy of life, my priorities leaning towards wine, women and... well that's about it."
Film opowiada historię tytułowego Alfiego (Alfreda), pewnego siebie kobieciarza. Z początku można pomyśleć, że jest to kolejna komedia o zarywaniu panienek zakończona amerykańskim happy endem. Ale wystarczy doczekać do mniej więcej połowy, aby się przekonać jak sprytnie i gładko komedia łączy się z dramatem. Dylematy, odpowiedzi, rady, teorie oraz wszystko inne co może być związane z tematem miłości i związków uczuciowych obu płci. Pełno humoru i pełno pytań, które sporo ludzi może sobie zadać po seansie. Całość - na bierząco komentowana przez Alfiego - tworzy spójny obraz pokazujący człowieka uwięzionego w sztucznym opakowaniu angielskiego macho. W trakcie filmu widzimy jak przebija się przez tę maskę, czy z powodzeniem - sami zobaczycie.
Alfie: "Whenever you meet a beautiful woman, just remember somewhere there's a man who's sick of shagging her."
Skoro film jest o kobieciarzu to muszą być kobiety. Pięć pięknych kobiet; począwszy od znanych: Marisa Tomei, Jane Krakowski oraz Susan Sarandon, kończąc na tych mniej... znanych: Nia Long i Sienna Miller. Wszystkie wyjątkowej urody i zacnie wcielające się w swoje role.

Jak na kogoś kto nie widział albo nie pamięta oryginału z 1966 roku to oceniam ten film całkiem wysoko, mając oczywiście na uwadze, że jest to tylko remake obrazu opartego na broadway'owskiej sztuce co oznacza podwójną wtórność. Najważniejsze, że przedstawiona fabuła odnalazła się w dzisiejszych czasach.
Jeśli nie dla lekcji życia to chociaż dla kobiet warto oglądnąć "Alfiego".


Podobne:
Anything Else

Temat Autor Data  
hm?
yaji 04·12·2004-07:01  
Odp: Pff
deimoss 04·12·2004-01:00  
Odp: Pff?:P
yaji 04·12·2004-01:01  
Odp: :)
ShooleR 04·12·2004-01:01  
Odp: ?:P
yaji 04·12·2004-01:01  
Odp: Olaboga
deimoss 04·12·2004-03:02  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: DEiMOss
Aktualizacja: 04·12·2004 - 06:00 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Czwartek · 23 Września · 2021
Strona wygenerowana w 0.231207 sek.