f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Imprezy | Flesztival

Imprezy

Flesztival

Rozwój nowych technologii, błyskawicznie rozprzestrzeniający się wpływ nowego medium - Internetu, daje ogrom nowych możliwości. Komputer, który przez długi czas zarezerwowany był dla matematyków i informatyków, teraz stał się narzędziem do budowania nowej rzeczywistości. Rzeczywistości nieco innej bo wirtualnej, z nie poznanym jeszcze potencjałem, z innowacyjnymi środkami przekazu i odbioru. Otworzyły się nowe drogi rozwoju niemal dla wszystkich dziedzin życia. Również, a może przede wszystkim, dla sztuki.


Pojawiły się nowe metody tworzenia i manipulowania obrazem; grafika i animacja komputerowa - powstała nowa gałąź sztuki, która niezwykle szybko zdobywa uznanie zarówno wśród artystów jak i odbiorców. FLESZTIVAL powstał w celu pokazania wielkiego potencjału jaki niesie ze sobą „nowa sztuka”.

Organizacja studencka SPS oraz Instytut Społecznej Psychologii Informatyki i Komunikacji - SPIK, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej zapraszają, już po raz drugi na Festiwal Animacji i Grafiki Komputerowej – FLESZTIVAL. Celem Flesztivalu jest umożliwienie młodym twórcom zaprezentowanie swoich prac szerszej publiczności i jednoczesne rozpropagowanie wśród odbiorców nowych nurtów i kierunków w sztuce.

Wiemy, że grafika i animacja komputerowa zyskują coraz większą popularność nie tylko jako sztuka dla sztuki, również jako nośnik komunikacji z widzem, wykorzystywana jest w reklamach, filmach, w biznesie. Kontynuując nasze przedsięwzięcie chcemy dowieść z jednej strony wartości artystycznej tych projektów, z drugiej ich funkcjonalności. Stwarzamy okazje firmom do zapoznania się z możliwościami młodych twórców oraz do konfrontacji swoich pomysłów i prac z obowiązującymi trendami.

Zeszłoroczny FLESZTIVAL spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno odbiorców jak i artystów. Nadesłano do nas wiele, naprawdę fantastycznych prac, świadczących o ogromnej wyobraźni i umiejętnościach ich autorów. Organizując drugą edycję FLESZTIVALu chcemy wypromować młodych twórców, zachęcić ich do pogłębiania swoich zdolności i zwrócić uwagę środowisk artystycznych, mediów i wreszcie szerokiej publiczności na dynamiczny rozwój nowych środków przekazu wizualnego.

Wstępny Plan Imprezy
 • przegląd filmów i grafik nadesłanych na konkurs FLESZTIVALu
 • wykłady dotyczące sztuki nowych mediów i komunikacji wizualnej
 • warsztaty dotyczące m.in. sztuki wideo, grafiki komputerowej, technologii animacji komputerowych, sztuki współczesnej, wykorzystania sztuki nowych mediów w biznesie
 • pokazy grafiki i animacji komputerowej
 • projekcje filmów wybitnych twórców
 • pokazy pofestiwalowe, twórców biorących udział w FLESZTIVALu

 • Inauguracja festiwalu odbędzie się 16 kwietnia 2005r., zakończenie i wręczenie nagród dnia 17 kwietnia 2005r. Szczegóły projekcji festiwalowych i planu imprez towarzyszących zostaną podane na stronie: www.flesztival.swps.edu.pl.


   + DODAJ NOWY TEMAT 
  --------------------------------------
  Autor: [FPP]ShooleR
  Aktualizacja: 03·12·2004 - 05:01   : DRUKUJ 

       
     


  f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
  Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


  Dzisiaj jest Środa · 28 Września · 2022
  Strona wygenerowana w 0.211272 sek.