f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Imprezy | Poznań Game Arena

Imprezy

Poznań Game Arena

Na ten ostatni weekend lutego 2005 roku czekała z niecierpliwością prawie cała scena gier komputerowych w Polsce. Od ponad pół roku z coraz większą częstotliwością pojawiały się w Internecie informacje dotyczące imprezy, planowane turnieje spekulacje na temat nagród i tym podobne. Dziś Poznań Game Arena jest już historią. Dokładnie 5 dni temu zakończyła się pierwsza, tak duża arena gier, na którą zjechała się cała masa miłośników elektronicznej (i nie tylko) rozrywki.

Budynek, w którym odbywały się turnieje sprawiał wrażenie nieco małego, w dodatku prawie 30% powierzchni zajęta była przez miejsce siedzące przeznaczone dla gości lokalu gastronomicznego. Nieco dalej znajdowało się kilka rzędów stoisk, a na samym końcu dość spora scena, przed którą rozstawiono „trybuny” dla widzów.

W tym miejscu wypadałoby pogratulować organizatorom, którzy bardzo dobry sposób rozmieścili widownię i graczy. Przed sceną umieszczone były trzy durze projektory. Dwa z nich rzucały na bieżąco obraz ze spektatorów tak, że widzowie mogli oglądać na żywo zmagania zawodników. Na środkowym screenie pokazany był obraz z kamery pokazującej samych graczy. Wszystkie wydarzenia (głównie te na serwerach) komentowane były na bieżąco przez ludzi obsługujących spektatorów. Całość była naprawdę dobrze zorganizowana.

Bohaterowie rozgrywek, czyli czołowe polskie klany MoH, ET, CoD i CS, byli oddzieleni od reszty świata prawie półtora metrowym płotkiem. Dzięki temu gracze nie mieli problemów z nachalnymi widzami, a widzowie z bezpiecznej odległości mogli oglądać zmagania drużyn. Dostępu „na zaplecze” przez cały czas pilnował ktoś z obsługi, na szczęście dziennikarzy (w tym także FPP.pl) wpuszczano bez większego problemu. Dzięki temu możecie oglądać całą masę zdjęć zrobionych właśnie w miejscach niedostępnym dla publiczności.

Już pierszego dnia odbyły się dwa ważne (dla sceny FPP) turnieje. Oprócz finałów lanowych Medal of Honor odbył się również turniej Jedi Academy organizowany przez Załogą G oraz Saimon'a (lol) i Vesper'a (FoR). Duży (ale za to miłym) zaskoczeniem była obecność między innymi przedstawiciele klanów FoR, lol, FC, UF oraz DFA. Sam turniej mimo lekkiego chaosu panującego na początku przebiegł bezproblemowo. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

 • pierwsze miejsce - Yerelaer (UF)
 • drugie miejsce - Ghost (FoR)
 • trzecie miejsce - High (FoR)
 • czwarte miejsce - Acheron (FoR)
 • Z kolei w turnieju Medal of Honor na uwagę zasługuje finał rozegrany pomiędzy klanami Estrellas i Grom|vocaL, który trwał bagatela… prawie 3h! Walka obu klanów była na tyle wyrównana, że trzeba było ustawiać kolejne dogrywki, które zazwyczaj kończyły się kolejnymi remisami. W pewnym momencie organizatorzy postanowili przyznać dwa równorzędne miejsca pierwsze i podzielić nagrodę na pół (klany miały dostać po 4000zł). Pytano już nawet CL’ów obu klanów czy wyrażają na to zgodę. Na szczęście kolejna dogrywka zakończyła się zwycięstwem klanu Estrellas.


  Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:
 • miejsce I - Estrellas - 5000zł
 • miejsce II - Grom|vocaL - 3000zł
 • miejsce III - NoNameClan - 2000zł
 • Największym wydarzeniem całego PGA były finały Call of Duty. Zjawiły się wszystkie czołowe klany polskiej sceny tej gry – Fear Factory, Bad Mother Fuckers, United Forces i wiele innych. Tego dnia pojawił się również Team Sky i Team Pentagram, ze swoją żeńską dywizją Pentagram’Ladies (wywiad z paniami ukazał się w serwisie cs.fpp.pl).


  Finały przebiegły dość sprawnie i gładko, a dzięki uprzejmości PifPaf’a i ATM (firma zapewniła łącza internetowe na PGA) cały przebieg turnieju mogliśmy relacjonować na bieżąco na łamach serwisu cod.fpp.pl. Końcowe wyniki turnieju prezentują się następująco:
 • miejsce I – Bad Mother Fuckers - 5000zł
 • miejsce II – United Forces - 3000zł
 • miejsce III – Fear Factory - 2000zł
 • Po finałach cała nasza redakcja wraz z częścią Fear Factoty i trzema graczami z United-Forces udała się na „małe” piwo do pobliskiej pizzerii ;)

  Warto tu wspomnieć jeszcze o finałach Enemy Territory (które niestety nie cieszyły się dużym zainteresowaniem) oraz o organizowanym przez ProGamer’a turnieju Painkiller, w którym udział brał między innymi znany chyba wszystkim mess. Wyniki turnieju Painkiller’a:
 • I miejsce - Over
 • II miejce - SKY"Protoss
 • III miejce - Pentagram"Mess
 • Dwa ostatnie turnieje, rozegrane w niedziele należały, podobnie jak poprzednie, do bardzo udanych. Ponownie na stoisku Załogi G rozegrano turniej – tym razem na platformie Quake3 (vq3). Całe rozgrywki zdominował TeamSky, który w składzie – Matr0x, Sting i Protoss zajął trzy pierwsze miejsca (w wymienionej kolejności). Demka z turnieju dostępne są w downloadzie serwisu q3.fpp.pl.


  Ostatniego dnia na podium stanęła jeszcze męska część Team’u Pentagram, która zmasakrowała praktycznie wszystkich swoich przeciwników i bez większego problemu zajęła pierwsze miejsce. Nie ma więc co się dziwić menedżerowi team’u który miał powiedzieć, że chciały, aby jego chłopcy mieli kiedyś okazję „się spocić”. (pełna relacja z turnieju na stronie cs.fpp.pl)


  Musze przyznać, że drugi i trzeci dzień Poznań Game Arena całkowicie wymazał negatywną opinię jaką zafundowały sobie targi pierwszego dnia, głównie za sprawą ochroniarzy przeszukujących i wyrzucających ludziom artykuły spożywcze z toreb (pisaliśmy o tym w newsach w relacji na żywo). Na szczęście problem ten dotyczył jedynie pierwszego dnia imprezy. Ogólnie całą imprezę można uznać za bardzo udaną. Miejmy nadzieję, że doczekamy się w końcu w Polsce kilku takich imprez w roku. Do zobaczenia na następnym PGA być może już w tym roku!


   + DODAJ NOWY TEMAT 
  --------------------------------------
  Autor: [FPP]ShooleR
  Aktualizacja: 03·12·2004 - 05:01   : DRUKUJ 

       
     


  f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
  Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


  Dzisiaj jest Środa · 28 Września · 2022
  Strona wygenerowana w 0.261291 sek.