f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Imprezy | Prezentacja Duke Nukem: Manhat...

Imprezy

Prezentacja Duke Nukem: Manhattan Project

W piatek czyli 31.05 w budynku empiku na Rynku Głównym w Krakowie odbyła sie przedpremierowa prezentacja gry Duke Nukem: Manhattan Project. Jako, że mieszkam niedaleko to zostałam wydelegowana by przejść się tam i zobaczyć jak sie to wszystko kręci.

Z zewnątrz empik wyglądal jak zwykle. Żadnego napisu, niczego. Nie zniechęciłam się jednak i weszła do środka. Znalałam dział komputerowy (co nie jest takie proste - krakowski empik ma az 5 pięter! :)) i natknęłam się na całą masę ludzi. Okazało się, że poza prezentacją Duke'a tego dnia odbywał się tam jeszcze turniej Fify, więc ludzi było zatrzęsienie. Niestety trochę felernie ustawiono telebim - akurat obok grającyh w piłkę, tak więc oglądanie na dużym ekranie było prawie niemożliwe z tego względu iż zasłanialy go rzesze spectujących turniej. Żeby obejrzeć to co się działo na ekranie trzeba było się ustawić pod takim kątem, że naprawde kiepsko się oglądało. Było to lekkim niedopatrzeniem, lecz nikomu chyba to nie przeszkadzało skoro można było podejść do komputera i zagrać samemu!

Do gry udostępniono az cztery komputery (przez pewien czas z jednym były problemy gdyż gra strasznie skakała ale później sobie z tym poradzono) o bardzo dobrej konfiguracji. Dostępna była cała gra nie tylko jakiś wydzielony kawałek co także było dodatkowym plusem - można było na różnych komputerach zobaczyć różne levele. Na szczęście ludzie którzy przyszli pograć też okazali się fair i wpuszczali innych na swoje miejsce tak więc każdy miał szanse spróbować swoich sił. Ja też miałam okazję zagrać chwilę przy czym udało mi się przejść cały pierwszy level więc mogę zrobić krótką recenzję gry :)

Duke Nukem Manhattan Project to gra typu: platformówka czyli gra w ktorej do poruszania sie mamy tylko dwa wymiary lewo-prawo i dol-gora. Bohaterem jest znany wszystkim z gier o tym samym tytule - Duke Nukem. Jest to facet o wielkich muskułach i wytrzymałości rosyjskiego czołgu (po eksplozji spowodowanej pociskiem z helikoptera wstal i tylko się otrzepal ;)). Ma on za zadanie (przynajmniej w pierwszym levelu) rozbrajać bomby zamontowane na skąpo odzianych przedstawicielkach płci żeńskiej. Do tego jak w większości platformówek trzeba zbierać klucze aby przejść dalej oraz apteczki, bomby, amunicję i ładunki nuklearne - czyli podstawowy arsenał w walce z przestępczością, która w tej grze ukryta jest w skórach dwunogich świń z kosmosu. Można też czasem napotkać jetpack i trochę polatać ale z tym też trzeba uważać, gdyż plecakowi szybko kończy się paliwo.
Grafika w DN MP jest świetna! To już nie te stare, płaskie postacie chodzące po płaskich teksturkach lecz porządna gra 3D. Zarówno modele postaci jak i terenu mają swoją głebię,a do tego wszystkiego dobrano stonowaną kolorystykę z przeważającymi odcieniami brązu i granatu. Muzyka odzwierciedla klimat gry, jest dynamiczna, zagrzewająca do walki. Gra jak wszystkie tego typu z realizmem ma bardzo niewiele wspólnego - Duke może spaść z wysokości 5 pięter na platformę i nie dzieje mu się żadna krzywda, strumienie pary natomiast wyrzucają go w powietrze prawie jak piórko :) Mimo to zabawa jest przednia, a rozgrywka nie za łatwa i nie za trudna. Do rego jeszcze mamy wszędzie podpowiedzi (zabawne czasem ze względu na tłumaczenie np. "ten generator została" ;)), które mogą być bardzo pomocne dla początkujących graczy. Polecam gorąco jako zakąskę przed DN Forever!
Temat Autor Data  
DNMP
McMin 06·12·2001-02:01  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]Saari
Aktualizacja: 06·12·2001 - 02:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Czwartek · 16 Września · 2021
Strona wygenerowana w 0.211675 sek.