f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Recenzje | Rogue Spear

Recenzje

Rogue Spear

Wstęp i instalacja:

Czekałem na tą grę od dawna. W konću udało się, zdobyłem ten upragniony krążek. Po włożeniu do napędu ukazał mi się całkiem przyzwoicie wykonany instalator - prosty i intuicyjny. Z 3 mozliwości - CD, Typical, Full - wybrałem ostatnią opcję. Zgrywanie plików trwało trochę dłużej, ale przynajmniej nie musiałem ciągle wkładać płyty do napędu przy odgrywnaiu filmów.

Intro i Menu

Odpaliłem grę. Moim oczom ukazało się dosyć ciekawe intro. Całkiem mroczne i tajemnicze. Nie będę zdradzał szczegółów, sami musicie wczuć się w klimat. Po tej projekcji nadszedł czas na zwiedzenie menu. Prostota wykonania niestety trochę za bardzo kłuje w oczy. Rekompensuje to na szczęscie muzyka w tle. Po ustawieniu klawiszy, opcji grafiki i dzwięku prztstąpiłem do rogrwyki...

Single Player

Do realiów gry oprócz Intra wprowadza nas przed każdą misją bardzo obszerny scenariusz. Po zapoznaniu się z celami, przystępuje do planowania. Tutaj miło się zaskoczyłem. Interfejs planowania jest bardzo przyjazny i niezmiernie prosty. Mimo to, można zaplanować całą rogrywkę od początku do końca.

Gramy

Orzeł wylądował. Jedziemy z koksem. Ta cisza w tle i komuunikaty członków drużyny... Aż ciarki przechodzą po plecach. Początek był trudny, opanowanie drużyny i nauczenie kierowania nią zajęło mi trochę czasu. Za 4 razem w końcu wszystko zgrałem. Udało się, przeszedłem pierwszą misję. Trzeba przyznać, że nie tak łatwo kieruje się 8 osobami.

AI

Ai stoi na dość wysokim poziomie. Komputerowi przeciwnicy reagują na hałas, otwieranie drzwi. Niestety czasami się blokują, jednak nie jest to denerwujący bug. W sumie, dość dobrze potrafią odwzorować ludzkie zachowania :)

Multiplayer

Z tej strony gra jest bardzo niedoceniana. Naprawdę rogrzywka wielosobowa prezentuje się znakomicie. Niestety trudno mi było znaleźć kilku chętnych do grania. Na szczęście udało mi sie wyszukać kilku zapaleńców. Zaczęła się rzeź ;-)

MP:Komunikacja

Muszę przyznać, ze komunikacja w team'ie jest o wiele bardziej dopracowana niż w CS'ie czy RTCW. Komunikatów jest o wiele więcej, na dodatek do dysopzycji jest radar, an aHUD'ize widoczne są ikonki ze statusem kolegów. Nie można zgubić teamu, a na dodatek przekazywanie informacji jest dopracoane do perfekcji.

MP: Tryby

Rogue Spear jest o wiele bardziej rozbudowany w sferze MP niż pozostałe gry FPP. W swojej bazie ma nie tylko zwykły Deathmatch, zwany tu Survivalem, ale również takowe opcje jak:
 • Team Survival - czyli klasyczny Team DeathmAtch
 • Terrorist Hunt - wasza drużyna przeciwko komputerowym terrorystom, do dyspozycji są scenariusze z gry, lub ściągnięte z internetu, a jest ich bez liku.
 • Lone Wolf - ty sam, przeciwko całemu Światu ;-)


 • MP: Rozgrywka

  Gra dostarcza naprawdę wiele przyjemności. Pole walki jest o wiele lepiej odwzorowane niż w innych grach. Poziom realności wgniata w fotel. Tu na celność ma wpływ nie tylko pozycja gracza, czy szybkość ruchu, ale nawet kamizelka noszona przez figurkę!

  MP: Arsenał

  Przy tak wiernym odwozorowaniu rzeczywistości nie mogło zabraknąć broni. Tutaj militarzyści mogą odnależć swój raj. Do dyspozycji jest uzbrojenie NATO, oddziałów antyterrorystycznych, czy nawet wywiadu. Snajperki, karabinki, karabiny, pistolety, granaty, sensory ruchu... Tak wielkiego arsenału nie ma chyba żadna inna popularna gra FPP.

  Grafika i Muzyka

  To chyba jedyny słaby punkt RS. Panowie z Ion Storm się nie popisali. Można by rzec, że lokacje są zadowalające. Gra na szczęscie nadrabia klimatem oraz wyśmienicie dobraną muzyka.

  Podsumowanie

  Ta prodkcja spędziła mi sen z powiek. Nie pozwoliła mi się od siebie oderwać. Gdyby nie moje codzinne obowiązki, chyba bym przyrósł do krzesła. Polecam Rainbow Six: Rogue Spear każdemu, kto lubi wysoki poziom adrenaliny. Odkrywając kolejne wątki scenariusza nie można się nudzić, a rogrywka z kumplami dostarcza wielkiej frajdy!

  Grafika: 6/10
  Muzyka: 8/10
  SinglePlayer: 9/10
  MultiPlayer: 9/10
  Ocena ogólna: 8/10


   + DODAJ NOWY TEMAT 
  --------------------------------------
  Autor: ZimZum
  Aktualizacja: 02·12·2001 - 10:01   : DRUKUJ 

       
     


  f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
  Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


  Dzisiaj jest Czwartek · 23 Września · 2021
  Strona wygenerowana w 0.203927 sek.