f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Recenzje | Deadly Dozen - demo

Recenzje

Deadly Dozen - demo

Od dawna czytałem z zaciętym tchem newsów na temat gry Deadly Dozen na jednym z najlepszych serwisów poświęconych grą - Valhalli. Dwa dni temu wszedłem do miejscowego monopolisty wsród marketów (intermarsze) i zobaczyłem na półce najnowszy numer CDAction, który zawiera recenzję Deadly Dozen wraz z demem to opadły mi oczy. Od razu szybki bieg do kasy, stanie w kolejce (20 minut, w końcu to monopolista :)), a po tym usłyszałem - "dopiero dzisiaj nam dowieźli i nie mamy w komputerze" (to po h** trzymacie to na półkach??!!??). W tym momencie podziękowałem pani sprzedawczyni i poszedłem do miejscowego kiosku. I mam. W moich rękach właśnie znajduje się płytka z demkiem Deadly Dozen.

Po powrocie do domu od razu rozszaprałem pudełko od płyty z folii i wziąłem się do instalacji. Przebiegała sprawnie, bez problemów, a gra zajmuje u mnie 115 MB na moim 40 GB dysku, który niedawno podłączyłem (booster mógł oglądać jak to robię :)). Ale dobra przejdźmy do rzeczy. Od razu po odpaleniu gry pojawia się solidnie wykonane menu. Od razu klik kursorem na New Game. Osoby, które nie mają zbyt wiele styczności z FPP na co dzień, polecam Tutorial, który krok po kroku wyjaśnia co i jak trzeba zrobić w grze. Po opaleniu nowej gry mamy przedstawiony mały briefing, w którym mamy napisane co mamy zrobić. Zaraz po tym wybieramy 3 ludzi, którzy będą stać u naszego boku w trakcie gry. Jeśli nasz wybranek będzie miał na zdjęciu okulary to ma je także w grze. Więc dbałość o szczegóły ta gra posiada.

Oczywiście nie mogło obyć się bez pukawek, które także możemy wybrać. Proponuje wziąć karabin maszynowy orez snajperkę. Przyda się też jeden granat, a resztę miejsc powinny zajmować apteczki. Nie potrzeba martwić się o broń, gdyż możemy wziąć od przeciwnika, którego wcześniej użyczymy paroma kulkami z naszego arsenału. Dysponują oni takimi zabawkami jak mp40, walter p38, albo mauser. Mnie do gustu przypadł mp40, świetny na średnie dystanse.

Grafika w grze na pewno ustępuje takim produkcjom jak Return To Castle Wolfenstein, ale nie jest ona najgorsza. Padający deszcz sprawia wrażenie prawdziwego, mgła oraz całe otoczenie dążą tak jak deszcz, do rzeczywistości. Trochę jednak brakuje szczegółowości w tym. U mnie po wystrzale z mp40 zamiast normalnego dymu (którego autorzy chyba zapomnieli zawrzeć) pojawia się niebieska smuga. No, ale mam nadzieję, że autorzy wiedzą o tym bugu i wszystko będzie grało w pełnej wersji.

Dźwięki stoją na bardzo wysokim poziomie. Padający deszcz, okrzyki przeciwników (w stylu Alarm! Alarm!) oraz inne tego typu. Nie mam co do nich żadnych zastrzeżeń, więc nie będę się tu rozpisywał.

Przeciwnicy są "w miare" inteligentni. "W miarę" ponieważ muszą się oni jeszcze wiele nauczyć. W wielu momentach biegną sami na celownik gdy usłyszą strzały. Nie wykorzystują skutecznego zasięgu swoich broni. Bardzo fajne w Deadly Dozen są psy, chyba owczarki niemieckie. Starają się podbieć i pogryźć nasze ciało. Pies, jak pies - jeden strzał i papa!.

Deadly Dozen jest symulatorem wojny, który ma być jednym z rywalów Medal Of Honor: Allied Assault czy Return To Castle Wolfenstein. Według mnie nie będzie wstanie zagrozić pozycji tych tytułów, które swoje pozycje miały już zarezerwowane, co było widoczne po screenach i demach gier. Gra będzie dobrą do pogrania, gdy ukończymy dwa wymienione wyżej tytuły i na pewno powinna znaleźć się w każdego fana fpp kolekcji.

Grywalność: 8/10
Grafika: 7+/10
Dźwięki: 8/10
Ocena Ogólna: 8/10
Temat Autor Data  
krypton-lama
booster 01·12·2001-01:01  
Odp: :))
[FPP]Krypton 01·12·2001-01:01  
Odp: Hmm...
[FPP]Lucas 01·12·2001-02:00  
Odp: :)
[FPP]Krypton 01·12·2001-02:01  
dzwiek w deadly dozen
fate 01·12·2001-15:01  
Szkoda k...szkoda
Hector 01·12·2001-07:02  
Odp: Moje nie zbyt dobre opinie na ...
Tajemniczyopie******* 07·12·2002-00:02  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: Krypton
Aktualizacja: 01·12·2001 - 01:00 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Czwartek · 23 Września · 2021
Strona wygenerowana w 0.223706 sek.