f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Recenzje | Doom Legacy

Recenzje

Doom Legacy

Doom - gra która na zawsze zapisała się w pamięci milionów graczy. W 1993 r. została wydana w wersji shareware, świat dosłownie zalała "doom-mania". Jako gra rewolucyjna, z niesamowitą jak na owe czasy grafiką, przerażającym klimatem grozy (hehe, kto teraz boi się Dooma? :)) i zdecydowanie ponadprzeciętną grywalnością stała się hitem jakiego długo nie było (i pewnie nie będzie). Parę miesięcy temu id poinformowało o pracach nad trzecią częścią legendarnego FPP. Ale powróćmy do Dooma z '93 - minęło już 8 lat od jego premiery...grafika z pikselami wielkości płyty chodnikowej już nie zachwyca, a wręcz śmieszy, dźwięki na poziomie wytwórni muzycznej z obory DJ'a Teodora, a poziom trudności zdecydowanie przekraczający możliwości psa domowego :)) - wiem, że może trochę obraziłem fanów Dooma (sam byłem i nadal jestem jego maniakiem), ale powiedzmy sobie szczerze - jeśli ktoś dziś gra jeszcze w Dooma, to czyż nie z sentymentu (albo bardzo starego sprzętu :))? Dlatego powstał Doom Legacy - aby wreszcie przestać grać w legendę z id wyłącznie z sentymentu!

Ale czymże jest ten Doom Legacy. Jest to swego rodzaju mod upgrade'ujący Dooma. Szczerze mówiąc, "upgrade'ujący" to za mało powiedziane! Co więc w nim tak wspaniałego? Zacznijmy od zmian w sferze doznań wizualnych :)).

Najważniejszym ulepszeniem wproadzonum do Dooma jest glLegacy - czyli, jak się pewnie domyślacie z literek "gl", dodaje on obsługę akceleratorów 3D! Co się z tym wiąże, gra z '93 roku dostaje takie udogodnienia:

 • Rozmazywanie tekstur
 • Efekt przezroczystości
 • Efekty świetlne
 • Efekt mgły
 • Widok TPP
 • i najważniejsze - możliwość rozglądania się w 360!
 • Właściwie zbędne komentarza są wszystkie te opcje, lecz naprawdę trudno uwierzyć, jak poprawiają one rozgrywkę w Doomie! To teraz zupełnie inna, ale jednak wciąż ta sama gra (czyżby paradox? :)). Jednak nie tylko oprawa wizualna zostaje przez Doom Legacy usprawniona - twórcy moda dodali do gry wreszcie coś, co naprawdę można nazwać multiplayerem.

  Przedewszystkim podrasowano kod sieciowy. Wreszcie dedmecz w Doomie można nazwać dobrą grą na LANie! Takie dodatki jak 32 skiny dla Twojego bohatera (oczywiście można tworzyć własne), konsola, podział na zespoły czy rankingi gry sprawiają, że multiplayer w Doomie jest teraz naorawdę wspaniały. Jeśli masz ochotę pograć przeciwko kumplowi na jednym kompie, również Doom Legacy jest niezastąpiony. W split-screen gra się równie dobrze jak po LANie.

  Inne dodatki to m.in. mapy wielopoziomowe, możliwość skoku, zmiany celownika, poprawiona obsługa joysticka...

  Zdaję sobie sprawę, że opisałem niewiele z tego, co oferuje Doom Legacy... jednak, mam nadzieję, przekonałem Was, że w Dooma pograć jest naprawdę przyjemnie, a dzięki takim dodatkom - wręcz wspaniale. Jaką ocenę wystawić dodatkowi, który prawie pozbawiony jest błędów, zajmuje niewiele ponad 1 mb i jest kompletnie za darmo? No i do tego daje więcej przyjemności z grania niż wiele innych gier?

  Ocena: 10/10 + rekomendacja
  Plusy: grafika, multiplayer, grywalność, jest za darmo!
  Minusy: jakie minusy?? :)
  WWW: http://legacy.newdoom.com/
  Download: http://legacy.newdoom.com/dl_lega.shtml

  [ Więcej screenów >> ]
  Temat Autor Data  
  glLegacy jest spox ale...
  Johny:P 08·12·2000-11:00  
  Odp: zdoom
  [FPP]Lucas 01·12·2001-01:02  
  CO WY KURWxA MOZECIE WIEDZIEĆ
  GOD 04·12·2001-02:00  
  Odp: Pierdol się!
  Pumba 08·12·2003-03:02  


   + DODAJ NOWY TEMAT 
  --------------------------------------
  Autor: [FPP]Yazoo
  Aktualizacja: 08·12·2000 - 06:01   : DRUKUJ 

       
     


  f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
  Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


  Dzisiaj jest Czwartek · 23 Września · 2021
  Strona wygenerowana w 0.221648 sek.