f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · n·e·w·s | Felietony | Tylko gry?

Felietony

Tylko gry?

Przemoc, a gry komputerowe to temat drążany już od pewnego czasu. Psychlogowie, rodzice, nauczyciele staja często przeciwko graczowi, wmawiając mu, jaki zły wpływ ma na jego psychike JAKAKOLWIEK gra. Jednak w największej ilości przypadków ci właśnie przeciwnicy gier, nie wiedzą nawet, co atakują. Kiedy zapyta się takiego delikwenta, o co mu tak naprawdę chodzi, wtedy miesza się i kończy temat, albo rzuca jakiś śmieszny argument i odchodzi.

Teraz przedstawię mój punkt widzenia na przemoc w grach. Jestem graczem praktycznie od 6 roku życia. Mimo że grałem w takie produkcje jak Wolfenstein, Duke Nukem, czy osławiony brutalnością Mortal Kombat, nie zaobserwowałem zmian w mojej psychice. Dlaczego? Otóż powód jest prosty. Moje życie nie ogranicza się tylko do gier komputerowych, a elektroniczne pojedynki traktuje jako coś, w czym moge się wyżyć i dać upust moim złym myślom. Po dłuższej grze nie mam ochoty iść kogoś pobić, czy też kupic pistolet, jak bohater mojej ulubionej gry i zabijać. Mam też inne zainteresowania, które staram się pielęgnować.

Gry mogą mieć zgubny wpływ na takich ludzi, którzy nie widzą nic poza komputerową rozrywką, chodzą na wagary, tylko po to, by móc pograć w kafejce internetowej. Jest to swego rodzaju uzależnienie. Poza tym, że niszczy się wzrok oraz poprzez ciągłe siedzenie w jednej pozycji narasta ból mięsni, taki komp-narkoman traci czas na grę i zaniedbuje swoje obowiązki. Robi się coraz bardziej prymitywny i zaczyna myśleć schematami. Cóż takiego mogą dastarczyć gry?
Powiecie! Stop! Mylisz się!
OK. Nauka konstruktywnego myślenia (RPG, przygodówki), refleks, orientacja przestrzenna(FPP) oraz umiejętność planowania (gry typu Transport Tyccon) są ważne, ale one nie zastąpią matematyki, fizyki, czy polskiego. Dlatego mój wniosek jest prosty. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.
Temat Autor Data  
Chce Jamesa Bonda
col 02·12·2002-05:01  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: ZimZum
Aktualizacja: 04·12·2000 - 04:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Czwartek · 16 Września · 2021
Strona wygenerowana w 0.204110 sek.