f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
 



 
 


news.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 





  f·p·p · n·e·w·s | Recenzje sprzetu | XPad Professional

Recenzje sprzetu

XPad Professional

Jak powszechnie wiadomo, podkładka jest jednym z najważniejszych narzędzi gracza. Niestety nie każdego stać, by wydawać kokosy na produkty renomowanych, zachodnich firm. Co więc wtedy zrobić? Zakupić polską alternatywę – XPad. Dlaczego? Czytajcie dalej…

NASZA HISTORIA
O XPadzie dowiedziałem się w całkiem ciekawy sposób. Otóż pewnego kwietniowego dnia strasznie nudziło mi się i pragnąc czymś zająć mój umysł wędrowałem po najdalszych zakątkach Internetu. Błąkając się tak, natrafiłem na serwis urbanterror.pl, a w nim na linka do opisu owej podkładki znajdującego się u konkurencji – urt.gamesnet.pl. Tekst ten niesamowicie mnie zaintrygował, dlatego postanowiłem dowiedzieć się, czy rzeczywiście XPad jest taki dobry, jak o nim piszą i czym prędzej skontaktowałem się z producentem w celu dostarczenia mi jej do testów. Jak dzisiaj widzicie, udało mi się ją zdobyć =).


Paczka z padem dotarła do mnie kilka dni po rozmowie z przedstawicielem Mikro-Teka. Szybko ją otworzyłem i wyjąłem zawartość. Przyznam, że zostałem mile zaskoczony, bo opakowanie podkładki zostało wykonane bardzo ładnie, a spodziewałem się, że będzie to totalna klapa (w końcu XPad do najdroższych nie należy). Powiem nawet, że ma najładniejsze pudełko na rynku! Gdyby stały w sklepach na półkach, to chyba wzbudziłyby największe zainteresowanie wśród klientów. Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić (w opakowaniu oczywiście) jest, brak jakichkolwiek informacji o produkcie. Właściwie, to możemy się z niego dowiedzieć, że XPad jest przeznaczony dla myszy optycznych i że testowano go na kilkunastu myszach (m.in. na Logitechu 510 i Razerze Viperze). Informacji o „składnikach” i rozmiarach produktu nie uświadczymy.... No ale dobra, pudełko nie jest dla nas najważniejsze – przejdźmy do podkładki…

TAŃCZĄCA Z MYSZAMI
Gdy już wyjąłem pada z opakowania uderzyła mnie jego wielkość. Jest mały. Z podkładek dostępnych na naszym rynku, mniejsze od niego są tylko XTrack Micro, fUnc sUrface 1030 oraz Icemata Original. Jak to wygląda w cyferkach? 270mm x 210mm. W sumie to żadna wada dla osób z wysokim sensem, jednak ja lubię sobie pomachać myszą, przez co małe rozmiary XPada mnie trochę dotknęły…


Kolejną rzeczą rzucającą się w oczy jest grubość podkładki, która wynosi aż 5mm! To jeszcze nic, bo jego wysokość samą w sobie można jeszcze znieść, ale ostrych krawędzi już nie za bardzo. Po godzinie gry tak mnie nadgarstek piekł, że musiałem zrobić dość długą przerwę, by moja kończyna doszła do siebie. Strrraszne… Skontaktowałem się w tej sprawie z producentem, by w następnych swoich dziełach zrobił nieco zaokrąglone krawędzie, bo tym co dostałem można zamrożone mięcho kroić. W odpowiedzi napisał mi, że problem już został zażegnany tylko mi wysłano stary model. Czy to prawda? Mam nadzieję, bo chciałbym, żeby wreszcie jakaś polska firma wyprodukowała porządniejszy sprzęt dla graczy, a nie jakieś buble…

Następną wadą jest pianka antypoślizgowa przyczepiona na stałe do spodu pada, która nie za dobrze spełnia swoje zadanie. Co prawda trudno ją przesunąć palcem, lecz po kilkugodzinnej pracy można zauważyć, że podkładka przesunęła się o kilka milimetrów. Myślę, że lepszym rozwiązaniem zamiast pianki byłoby umieszczenie prawdziwej gumy lub dodanie do zestawu maty znanej nam już chociażby ze Steelpada 4D.

Godna uwagi jest za to powierzchnia XPada. Mysz po niej bardzo dobrze się ślizga. Jeśli macie dobre serfery, bo wasz gryzoń będzie wręcz po niej pływał. Nie ma także problemu z szuraniem, które tu osiąga dozwoloną przez MSE (Ministerstwo Sportów Elektronicznych =P) głośność.

Tak jak głosi napis na opakowaniu, XPad przeznaczony jest dla myszy optycznych i muszę przyznać, że to prawda. Mysz bardzo dobrze się na nim zachowuje i nie gubi kursora, co jest wadą wielu podkładek. Warto zaznaczyć, że gryzonie kulkowe także radzą sobie na tej powierzchni i to wcale nie gorzej, niż optyki. Jakby się tak zastanowić, to owa podkładka idealnie nadaje się do obu rodzajów urządzeń wskazujących.


I LOVE YOU I TE SPRAWY
Bardzo ciekawą rzeczą jest możliwość wygrawerowania dowolnego napisu na powierzchni podkładki za drobną dopłatą (kwestia kilku złotych). By to zrobić wystarczy wejść na stronę sklepu internetowego XPada, zamówić odpowiednią wersję, wyznaczyć w którym miejscu ma być napis i umieścić w komentarzach jego treść. Można w ten sposób komuś dać taki prezent i zaznaczyć od kogo się go dostało. Krótko mówiąc – fajna sprawa.


PODSUMOWANIE
XPad jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących graczy, których nie stać na drogie produkty innych firm. Szkoda tylko, że jest tak trudno dostępny. Na dzień dzisiejszy zdobyć go można tylko w trzech miejscach: aukcjach Allegro, sklepie w Krakowie lub w jego internetowym odpowiedniku (CLICK!). Może to się niebawem zmieni, bo - jak informuje Mikro-Tek na stronie swojej podkładki – są prowadzone rozmowy z dystrybutorami z całej Polski. Z tej samej witryny możemy dowiedzieć się, iż w trakcie powstawania jest nowy model – Xpad Platinium. Oby był dużo lepszy i bardziej popularny niż jego starszy brat…
    PLUSY:
  • ładne opakowanie
  • dobra powierzchnia
  • możliwość wygrawerowania własnego napisu

    MINUSY:
  • ostre krawędzie
  • pianka antypoślizgowa
CENA: 31zł

Podkładkę do testów dostarczyła firma:
Mikro-Tek




Subject Author Date  
krawędzie
b0b 06·12·2004-04:01  
Odp: Poprostu rewelacja,,,
Cybul 07·12·2004-06:00  
Emigma*
Babin 09·12·2004-21:01  


 + ADD NEW SUBJECT 




--------------------------------------
Author: [FPP]MephiR
Last modified: 06·12·2004 - 03:02



 : PRINT 

     




   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Today is Tuesday · 19 March · 2024
Page generated in 0.221642 sec.