f·p·p · n·e·w·s
http://news.fpp.pl


Recenzje sprzetu

The AimBot

Oczywiście macie rację sądząc że Aimbot to programik, który "poprawia" naszą celność, lecz nie tylko ten dowód ludzkiej kreatywności nosi taką nazwę. My zajmiemy się zestawem firmy Microsoft: "THE AIMBOT"



STEELPAD 4S - zrobiony z czarnego specjalnie hartowanego, polerowanego i oksydowanego aluminium (prawie technologia kosmiczna ;) ), Angel Munoz (prezes ligi CPL) powiedział, że jest to najseksowniejszy pad jaki został wypuszczony na rynek.

INTELLIMOUSE EXPLORER 4.0 Platinium - Myszka Microsoftu zastępca uznanego w świecie gamerów IntelliMouse 3.0. Sensor optyczny o tej samej czułości co w poprzedniku jednak w nowej obudowie (mysz zaprojektowana dla praworęcznych graczy) z Technologią Tilt Wheel - przechylnej rolki.
  • Rozdzielczość: 400 dpi
  • Technologia optyczna IntelliEye
  • Przyciski: 5 programowalnych (w tym scroll wheel)
  • Technologia Tilt Wheel - przechylnej rolki
  • Podłączenie USB i PS/2 (w zestawie przejściówka z USB na PS/2)


  • PIERWSZE STARCIE
    Któraś z kolei wypłata i w końcu marzenia się spełnią - pomyślałem sobie w duchu przeliczając pieniążki, które tak ciężko zarobiłem pracując w cafejce internetowej CAFE MATRIX. Teraz coś gorszego - trzeba wybrać coś dla prawdziwego progamera, na myśl odrazu nasuwa się Logitech MX510, ale dość długo używałem MX500, którą pożyczył mi moj serdeczny kolega RoT, choć byłem zadowolony z tej myszki to jednak postanowiłem zmienić swoje przekonania odnoście Microsoftu (pewnie każdy z was sie zastanawia o czym mówie).
    Dokonałem wyboru - THE AIMBOT.
    Prośba do kolegi ktory jak zawsze byl pomocny i zamówił dla mnie "THE AIMBOTa" Po kilku dniach listonosz stoi u mych drzwi i do moich rączek wręcza cudny zestawik.



    W eleganckim opakowaniu na którym widniały 2 cudeńka, czyli myszka i podkładka oraz jakiś pan w masce gazowej na twarzy (chyba motyw z Counter-Strikea) znalazłem:
  • Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0
  • Steelpad 4s
  • Gumowa siatka pod Steelpada
  • Steel Padsurfaces + instrukcja jak ich użyć
  • Przejściówkę z USB na PS/2
  • IntelliPoint (soft do myszki - uwaga oprogramowanie działa tylko pod Windows 2000 i XP)

  • Wyjąłęm wszystkie elementy z pudełka i zabrałem się do instalacji sprzetu przy biurku. Mysz podłączona pod USB, soft zainstalowany, mata i położony na niej steelpad, a na nich srebrno-czarna mysz optyczna, podklejona przy użyciu Padsurfaces.

    TESTY
    Mysz po padzie przesuwa sie lekko, ale slychać jak produkt Microsoftu porusza się po Stellpadzie (odgłos przypomina szuranie panzokciami o blat stołu). Pierwszym pytaniem jakie mi się narzuciło, było: jak producent Stellpada praktycznie zlikwidował tarcie?. Chcąc dokladniej sprawdzić czy nie jest to tylko wrażenia przesunąłem mysz do lewej krawędzi podkładki i delikatnie musnąłem ją palcem, mysz przepłynęła po padzie aż do prawej krawędzi.

    Uruchomiłem Q3 i zacząłem biegać po mapie i przyzwyczajać się do nowego sprzętu. Pierwsza czynność ustawienie czułości myszy, na "szmacie" i MX500 grałem na sensitivity 20, do Aimbota zaś ustawiłem na początek 10,5 co było strzałem w oko byka. Jak sami już zauważyliście jeśli gracie na małej czułości około 5 to zapewne bedziecie musieli bawić sie w ustawianie na około 2 bądź 1.

    Słyszałem opinie, że pad jest niezniszczalny jeśli tylko nie bedzie rozgrzewany do czerwoności to przetrwa bardzo ale to bardzo wiele - jest to całkowitą prawdą ponieważ mam AIMBOTA około pół roku i lądowało na nim wiele rzeczy począwszy od papierosów po wszelkie dania kulinarne (sniadania, obiady, kolacje) łącznie z gorącą herbatą. 4s bardzo łatwo się czyści wystarczy odrobina wody i kawałek szmatki.

    Pad ma grubość około 1mm, szerokość 29cm, wysokość około 24,5cm (wymiary podawane przez producenta 27cm są nieścisłe, ponieważ pad mierzony był od puntku najabrdziej wysuniętego w góre, do punktu najbardziej wysuniętego na dół od którego pociągnięto linię prostą w poziomie tak aby z pionową osią symetrii tworzyła kąt prosty, producent zmierzył odcinek pionowej osi symetrii która wybiega za powierzchnię podkladki i zmierzył do punktu przecięcia się z prostą łączącą 2 punkty najbardziej wysunięte na dół i przyjął jako wysokość pada co dało mu 27cm)

    Do pada dołączona została mata antypoślizgowa, której zadaniem jest utrzymanie pada w jednej pozycji. Nie ma możliwości przsuniecia pada używając do tego myszki co jest bardzo mocnym atutem.

    Mysz na orginalnych ślizgach pracuje na padzie równie dobrze co na Padsurfacesach. Wnioskuje to na własnym przykładzie, bo gdy zdarły mi się taśmy teflonowe dołączone do produktu zacząłem grać bez surfacesów (gram tak około 16 tygodni), myślałem, że pad lub myszka po kilkunastu dniach bedzie do wyrzucenia, lecz byłem w błędzie. Na padzie nie ma ani jednej ryski, a orginalne ślizgi Mousa nie zdarły się ani odrobinę.

    Zaprogramowanie wszystkich pięciu przycisków myszy (w tym rolki), napewno ułatwi wam to pracę z dokumentami lub z przeglądaniem stron www). Sensor optyczny jest odporny na kurz i zabrudzenia, nie posiada żadnych ruchomych części, które się zużywają lub które wymagają czyszczenia. Układ optyczny I.E 4.0 ma co prawda 400dpi (zapewne widzieliści myszki "kulkowe", które mają jakieś 520dpi ale to tylko bójda na resorach aby zachęcić klijenta). Cały układ optyczny jest solidnie wykonany, żadną ze swoich częsci nie dotyka powierzchni pada, dzięki temu nie musimy czyścić np. soczewki. Optyka I.E nie gubi się na zadnej powierzchni - pracuje równie dobrze na blacie stołu, kolanie, dłoni, "szmaciance" i na wszelkich padach o bardziej zaawansowanej technologii (Icemat, Stellpad, Everglide lub Func).

    Ktoś mógłby się spytać "a co z szybkimi ruchami na tych powierzchniach?", odpowiem na to tak: Odwróć dłoń połóż na niej myszke i zacznij szybko ruszać - efekt jest taki że laser nie gubi nawet na takiej powierzchni. Wnioski nasuwają się same!

    STEROWNIKI
    Do zestwu dołączone zostały sterowniki (IntelliPoint), które możemy zainstalować tylko i wyłącznie jeśli mamy Windowsa 2000 bądź XP.
    Oprogramowanie IntelliPoint zostało bardzo dobrze napisane przez programistów Microsoftu.

    Jednym z bardzo ciekawych rozwiązań jest "program-specific setings" gdzie I.E 4.0 w każdym programie jaki dodamy w tej opcji będzie zachowywał się inaczej. Ta opcja daje nam pełna swobodę jeśli chodzi o wykożystanie możliwości myszki, otóż ten sam przycisk w Windowsie może być np. "back", już np. w cs'ie lub q3 możemy wykożystać ten sam przycisk jako "ALT".

    W zakładce scrolling możemy dowolnie konfigurować opcje scrolla czyli szybkość jego działania, ilość przewijanych linijek zarówno w linji pionowej jak i poziomej.


    PODSUMOWANIE
    The Aimbot jest wyśmienitym zestawem zarówno do pracy jak i do gry. Pad bardzo łatwo utrzymać w czystości, jest wytrzymały, zimny, a jego czarny jak węgiel kolor daje mu klasy i dekadentyzmu. Zestaw kosztuje około 290zł, co moim zdaniem jest nie wygórowaną ceną jak za dwa produkty wysokiej klasy. Dla ciekawości dodam, że sam pad kosztuje około 170zł, a mysz około 150zł! Więc jeśli kupicie zestaw zaoszczędzicie około 30zł.

    Plusy:
    +duże wymiary podkładki
    +cena
    +łatwe utrzymanie zarówno pada jak i myszki
    +trwałość produktów

    Minusy:
    -oprogramowanie tylko pod Windows 2000 i XP


    --------------------------------------
    Aktualizacja: 04·12·2004 - 01:01




    © 2000-2001 f·p·p productions.
    http://fpp.pl, [email protected]

    Wyrukowano dnia 2024-03-28, 19:16, z 172.71.223.21 (172.71.223.21)
    Strona dostępna online pod adresem: http://news.fpp.pl/?pl:pages:show:838:::

    DRUKUJ | Powrót